sumy_grad (sumy_grad) wrote,
sumy_grad
sumy_grad

И снова космос!Что-то сегодня все топы заговорили о космосе. Наверное, в связи с тем, что агрессор удачно запустил ракету со своего уже, агрессорского, космодрома, а не казахстанского, как ранее.

Ну, мы в Сумах тоже не остались в стороне от космоса. Украинского! Сумского, понимаешь ты! Подключаем к оному нашу замечательную украинскую молодёжь.

Вот такое письмо (приведённое не полностью и с некоторой редактурой) пошло сегодня в работу. А именно, начало распространяться в сотнях экземпляров по людям и организациям:

Пан Сумиградов

28.04.2016 р., №1

Шановні керівники навчальних закладів!
Шановні керівники підприємств!
Шановні лідери громадських організацій!
Шановні любителі зоряного неба та космонавтики!

Цим листом доводжу до вашого відома наступну важливу інформацію.

У процесі недавньої підготовки до святкування у Сумах Міжнародного дня польота першої людини у космос, заснованого кілька років тому Генеральною асамблеєю ООН, паном Сумиградовым була виявлена велика роль, яку відіграла у космічних досягненнях країни Сумщина, ії підприємства, багато сумчан та мешканців області.

Виявляється, на сумських заводах виготовлялись ферми та силові пояси для ракет, насоси, компресори для стартових комплексів, елементи паливозаправників, теплозахисна склотканина, фарба, фотокінострічка, вузли приладів для міжпланетних космічних станцій та чимало іншої космічної продукції.

Серед підприємств, які брали вагому участь у космічних програмах, були Сумський машинобудівний завод (колишній ім.М.В.Фрунзе), Насосенергомаш, Хімпром, СЕЛМі, а також підприємства Шостки, Охтирки, Ромен, Конотопа, Глухова та інших міст області.

Десятки сумчан працювали на Байконурі та інших космодромах у якості штатних та відряджених технічних спеціалістів, инженерів-випробувачів, обіймали там ключові цивільні та військові посади. Деякі з них тісно співпрацювали із самим С.П.Корольовим, були знайомі з Ю.Гагаріним, Г.Титовим та іншими космонавтами.

Поблизу Охтирки, в колишньому 809-му авіаційному полку, пов’язаному з іменем нашого І.С.Кожедуба, проходили стажування 16 космонавтів, в тому числі 8 українських, які стали згодом Героями (навіть двічі Героями) Радянського Союзу.

В Сумах є, як з’ясувалось, навіть объєднання ветеранів Байконуру, в якій перебувають десятки літніх сумчан.

Нам є чим пишатися!

В зв’язку з викладеним пан Сумиградов з деякими читачами із ЖЖ утворили громадську організацію «Сумщина космічна», мета якої – пропаганда участі земляків, їхніх досягнень в освоєнні космосу.

Молодь повинна знати, що Сумщина посідає почесне місце не тільки на історичній карті, на спортивній карті, на карті переможної участі у Великій Вітчизняній війні, але й на карті науково-технічного прогресу.

У планах організації – проведення виставок з пропагандою всеукраїнських і конкретно сумських космічних досягнень, створення культурно-просвітницького центру космічної тематики, шкільних музеїв авіації та космонавтики, сприяння розширенню роботи науково-технічних гуртків, шкільних обсерваторій, будівництву стаціонарного планетарію та інші проекти…

…Цим листом ми звертаємось до Вас передусім за моральною підтримкою нашого патріотичного проекту та, за наявності можливостей, за сприянням його развитку.

Не викликає сумніву, що об’єднання на сучасному этапі представників космічних галузей, ветеранів космодромів, творчої интелігенції та підростаючого покоління має важливе державне значення.

Також цілком очевидно, що бодай часткове переключення уваги з відомих проблем на сферу передової науки та техніки матиме благотворний вплив на духовне здоров’я українського народу, нашої молоді.

Розвиток на Сумщині нашого космічного просвітницького проекту за умови вашої підтримки дозволить, як сподіваємось, поширити його і на інші регіони України.

З повагою,

Пан Сумиградов
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Tags: Сумы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments